Аграрна партія України. ІІІ квартал 2016 року

Майно партії

Партія, як і раніше, зареєстрована за адресою м. Київ, пл.. Солом’янська 2, а фактичне місцезнаходження вказує за адресою м. Київ, вул.. Васильківська 37.

Аграрна партія поки не набула власного майна, але користується нерухомим майном вартістю 5 472 535 грн та рухомим майном на суму 262 030 грн.

На праві постійного користування у партії залишаються три київські офіси. Це приміщення 287,81 кв.м від УкрНДІагропроект балансовою вартістю 274 026 грн, 135 кв.м. від ТОВ «ЕЛАРУМ» обидва на площі Солом’янській, буд 2. Та 376,24 кв.м. від Інституту водних проблем та меліорації Національної аграрної академії наук (НААН) України вартістю 5 198 508 грн по вул. Васильківська 37 (2-ий пов).

Аграрна партія продовжує користуватись RENAULT NEW LOGAN AUTHENTIQUE (2016 р.в.) вартістю 262 тис.грн.  від ТОВ «АГСОЛКО УКРАЇНА».

 

Гроші партії

Загалом внесків на рахунки партії за третій квартал надійшло 2 484 223 грн, що на мільйон менше в порівнянні з другим кварталом. З них 2 388,2 тис. грн від юридичних осіб та 95,9 тис.грн від фізосіб. Основні спонсори Аграрної партії  невеликий перелік юросіб. Зокрема це

 

 • ТОВ АГРОФІРМА ОРШІВСЬКА Чернівці – 150 тис.грн, засновники ТОВ “СВАРОГ КАПІТАЛ”, “ПОМАРІУМ КЕПІТАЛ ЛІМІТЕД” . КІПР з кінцевим бенефеціаром КОУКОС ІОАННІС, КІПР
 • ТОВ ЛОТІВКА ЕЛІТ Хмельницький – 100 тис.грн – засновник ТОВ “СВАРОГ КАПІТАЛ” КОМПАНІЯ “ВІТА ДЖЕНЕРО ЛІМІТЕД” з кінцевим бенефеціаром ХРІСТОФОРУ КОНСТАНТІНОС КІПР
 • ПП АГРОФІРМА ГІЗІВЩИНА, Житомир – 100 тис.грн – засновник ТОВ “ЛОТІВКА ЕЛІТ” з кінцевим бенефеціаром ХРІСТОФОРУ КОНСТАНТІНОС, КІПР
 • СТОВ ДОВІРА Хмельницький – 100 тис.грн, засновник ТОВ “СВАРОГ КАПІТАЛ”, “ВІТА ДЖЕНЕРО ЛІМІТЕД” з кінцевим бенефеціаром ХРІСТОФОРУ КОНСТАНТІНОС КІПР
 • ТОВ СВАРОГ-БУКОВИНА – Чернівці – 50 тис.грн, засновники ТОВ “СВАРОГ КАПІТАЛ”, “ПОМАРІУМ КЕПІТАЛ ЛІМІТЕД” . КІПР з кінцевим бенефеціаром КОУКОС ІОАННІС, КІПР
 • ТОВ ЄВРАЗІЯ СЕРВІС , Хмельницький – 50 тис.грн – засновники “СВАРОГ КАПІТАЛ”, КОМПАНІЯ “ВІТА ДЖЕНЕРО ЛІМІТЕД” з кінцевим бенефеціаром ХРІСТОФОРУ КОНСТАНТІНОС, КІПР
 • ПАТ АНТОНІНСЬКЕ Хмельницький – 50 тис.грн , кінцевим бенефеціаром ХРІСТОФОРУ КОНСТАНТІНОС КІПР
 • ПП ВИГОДА, Хмельницький – 50 тис.грн, бенефеціарні власники САВЧУК ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (директор департамента правового забезпечення корпорації «Сварог Вест Груп»), ГНІДКО МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
 • ПВКФ “ПОДІЛЛЯ-АГРОПРОДУКТ , Хмельницький – 50 тис.грн – засновники-власники БУРЯК ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ, ТИННИЙ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ

 

Засновниками ТОВ “СВАРОГ КАПІТАЛ” є “ВІТА ДЖЕНЕРО ЛІМІТЕД” КІПР, кінцевим бенефеціаром і власником  є БУРЯК МАРИНА ЛЕОНТІЇВНА. Марина Буряк є дружиною Олександра Буряка. Тож левову частину фінансування Аграрної партії можна пов’язати з братами екс-нардепами Сергієм і Олександром Буряками. Брати мільйонери маючи інтерес в аграрному бізнесі (Група компаній “Сварог Вест Груп”)продовжують фінансування аграрного політичного проекту.

А ці додаткові 700 тис.грн в третьому кварталі, а сумарно 2,78 млн.грн внесені на рахунки партії за дев’ять місяців продовжують порушувати порядок фінансування політичних партій: (заборона фінансування партій компаніями  з іноземними власникам та обмеження максимального внеску пов’язаними юрособами).

Сергій та Олександр Буряки

                               Сергій та Олександр Буряки

А ці додаткові 700 тис.грн в третьому кварталі, а сумарно 2,78 млн.грн внесені на рахунки партії за дев’ять місяців продовжують порушувати порядок фінансування політичних партій: (заборона фінансування партій компаніями  з іноземними власникам та обмеження максимального внеску пов’язаними юрособами).

 

Ще ряд спонсорів юридичних осіб це, здебільшого, бізнеси регіональних керівників АПУ:

 • ПП МІНЕРАЛЗ Рівне – 328  тис.грн, засновник і власник ПРОВОТАР ГАЛИНА ІВАНІВНА, щедрий і системний спонсор АПУ.
 • ТОВ “АГСОЛКО УКРАЇНА“Київ – 250 тис.грн. – засновник ШУМИЛО ТАРАС РОМАНОВИЧ. Кампанія здає в оренду партії автомобіль і фінансує її.
 • ТзОВ «В. Прометей», ТОВ «Волинь Нова»,  ТОВ СБЕ Україна Волинь – сумарно внесли 165 тис.грн. Ці три зернові підприємства між собою пов’язує один і той же засновник ДУДКА ЄВГЕН СТЕПАНОВИЧ.  Відомий на Волині агробізнесмен.
 • ТОВ ТЕХНОТОРГ, Миколаїв – 131 тис.грн, засновники і власники БЕРЕЗОВСЬКИЙ ЄВГЕН МАРКОВИЧ (Голова Миколаївської регіональної партійної організації АПУ), КАЛЮЖНИЙ ІГОР ІВАНОВИЧ
 • ТОВ “ХІМТЕХНОЛОГІЯ” Севєродонецьк – 104 тис.грн. – засновники АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “АЛВІГО” Естонія, кінцевий бенефеціар ПОЛОЗОВ ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
 • СК ВІТЯЗЬ, Харків – 100 тис.грн – власник с/г кооперативу ЗОЛОТАРЬОВ МИХАЙЛО ІЛЛІЧ  одночасно є головою Харківської обласної організації АПУ з серпня цього року
 • ПАП АГРОПРОДСЕРВІС Тернопіль – – 85 тис.грн, засновник і власник БАРАН АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ, Голова Тернопільської районної організації АПУ.

КЗ Рівненська обласна філармонія 22.07.16 зробила на рахунок партії внесок в розмірі 5 тис.грн, а повернули цей внесок комунальному закладу вже 27.07.16.

 

463 тис.грн. Аграрній партії перерахували її місцеві організації. Зокрема левова частка це внесок Київської обласної організації на 438,6 тис.грн, з Сум надійшло 20 тис.грн і з Вінниці 5 тисяч.

Найбільшими спонсорами Аграрної партії в третьому кварталі стали – непублічний Новак Іван Віталійович – з внеском 39,5 тис.грн та ймовірно підприємець з Харківщини Безкровний Леонід Леонідович –  на 20,5 тис.грн.

Десятки внесків територіальних організацій вказані як внески фізичних осіб. По жодному внеску платника фізичної особи не вказано їх місце проживання, що є порушенням.

На двох незмінних основних рахунках партії, відкритих в  ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» та АТ «УкрСибанк»  знаходиться 50 795  грн. Місцеві організації відрили свої рахунки в Приватбанку, Ощадбанку, АБ Південний , Кредобанк, Аваль, Укргазбанк, Укрсоцбанк, Правекс-банк.

 

Витрати партії

Витрати на здійснення статутної діяльності Аграрної партії в третьому кварталі тотожні надходженням і склали 2 482 660 грн, з них:

837,4 тис.грн. – матеріальні витрати та оплата послуг

390  тис.грн – оренда приміщень

284,9 тис.грн – публічні заходи

264,1 тис.грн. – витрати на соціальну допомогу

231 тис.грн – видавнича діяльність

54,4 тис.грн – заробітня плата

28    тис.грн – сплачені податки і збори

14,6 тис.грн – послуги зв’язку

11,5 тис.грн. – реклама у друкованих ЗМІ

366,6 тис.грн – інші витрати

 

Більшість видатків партії були здійснені на користь юридичних осіб – 2428,2 тис. грн. На фіз. осіб перераховано всього – 54,4 тис.грн. Всі 54 тис.грн це нарахування заробітної плати шести особам центрального апарату партії за чотири місяці роботи. Офіційна зарплата АПУ коливається від 1200 до 1700 грн. Голова партії Віталій Скоцик отримує за свою відповідальну функцію  – 1750 грн на місць.

Голова Аграрної партії України - Віталій Скоцик

                                                                                                        Голова Аграрної партії України – Віталій Скоцик

 

Основні отримувачі по матеріальним витратам АПУ це:

402  тис.грн – ФОП СУХІТАШВІЛІ І.Т, займається розміщенням реклами в засобах масової інформації

350 тис.грн ТОВ АГСОЛКО Україна – повернення фінансової допомоги (займається оптовою торгівлею сільськогосподарськими машинами). Компанія здає АПУ в оренду RENAULT NEW LOGAN.

233,8 тис.грн  Інститут водних проблем і меліорації НААН України

149 тис.грн ФОП Марчук Д.В., надає консультаційні послуги

119,5 тис.грн ПП «ВИДАВНИЦТВО ФЕНІКС»

117,8 – УкрНДІагропроект, плата за оренду приміщення

92 тис.грн – ФОП Дядичко О.П.  за друк партійної газети

70 тис. ФОП Яремчук НН – організація публічних заходів

42,8  тис.грн  ФОП ЛУКЯНЕНКО М.М, надає транспортні послуги

18,9  тис.грн ТОВ «ІСМ ГРУП ЛТД», рекламне агенство

 

Рівненські футбольні клуби системно отримують соціальну допомогу від АПУ. Зокрема це ФК АГАТ – 209  тис.грн, ФК Симонів- 50-тис.грн за квартал. Білинська сільська рада на Волині отримала  5 тис.грн.

Працівників складу апарату осіб партія вказує 6 осіб на національному рівні та 14 в обласних організаціях. На кінець кварталу партія має фінансових зобов’язань на суму 111,5 тис.грн. Яка склалась з боргу аграріїв за офіс в НААН України, податки та зарплата секретаріату.

Регіональні організації

Кількість територіальних організацій зі статусом юридичної особи залишилась без змін 305 осередків. При цьому кількість організацій у яких відкриті банківські рахунки збільшилась до п’ятдесяти двох. Наразі Аграрна партія декларує 3472 депутати обраних до органів місцевого самоврядування.

Висновки

Аграрна партія України продовжує залишатись політичним інструментом в руках агробізнесу та латифундистів задля захисту і розвитку свого бізнесу. Кількість і розміри внесків показують, що основне фінансування  її здійснюють до десятка агробізнесменів. Проте ключову роль через офшорні кампанії відіграють брати Буряки з Хмельниччини. Припускаємо, що ключовою метою АПУ є лобізм інтересів аграрного бізнесу як на місцевому, так і національному рівнях. Для збільшення свого впливу партія за півроку лише офіційно витратила більше девяти мільйонів гривень на свою діяльність і просування.