Комуністична партія України. І півріччя 2016 року

Майно партії

Центральний офіс КПУ розташований в м. Києві за адресою вул. Ванди Василевської,  буд.7 і площею 792,8 кв.м. Вартість нерухомого майна, що перебуває у власності партії складає – 3 099 035 грн. і це тільки балансова вартість, а ринкова в кілька разів більша. Зокрема, це одинадцять власних нежитлових офісних приміщень. Шість з них обліковуються в Криму. Двадцять вісім житлових приміщень і квартир. Частина з них, в тому числі, у непідконтрольних Україні м. Харцизьк м. Ясинувата Донецької обл., Луганську та три в окупованому Криму.

Партія має три складських приміщення в Кропивницькій і Сумській областях І власну земельну ділянку площею 0.0861 га на Полтавщині.

Вартість власного рухомого майна КПУ складає – 6 720 грн. Це вартість двох  власних автомобілів ЗАЗ 1103 (Славута).

Вартість нерухомого майно, що перебуває на праві  користування складає – 5 892 757,31 грн. З 2014 року партія орендує два офіси у фізичних осіб в Сумах. Чотирнадцять офісів орендується у юридичних осіб, два в Сумській області та дванадцять на Харківщині. Також харківські комуністи орендують дві квартири площею 44,9 кв.м і 50,9 кв.м. у Громадської організації «Міжрегіональний  фонд сприяння працевлаштуванню». На додаток КПУ орендує дві земельні ділянки площею 0.0835 га та 0.0438 г на Кропивницькій області і в Хмельницькому.

 

 Гроші партії

Внески грошовими коштами на рахунки партії складають 334 112,11 грн, з них членських внесків надійшло  64654,5 грн. З них на рахунки  політичної партії надійшло – від фізичних осіб 131054 грн, від юридичних осіб – 158119 грн. Тобто 45 тис.грн. комуністам внесли готівкою

Основними спонсорами КПУ серед фізичних осіб є:

Колишній народний депутат трьох скликань від КПУ Бабурін Олексій  Васильович, який вніс – 25450 грн. Партпрацівник з 30-ти річним стажем, пенсіонер та головний комуніст Запоріжжя щедро підтримує партію. Хоча офіційно ніякою підприємницькою діяльністю пан Бабурін в свої 67 років не займається.

Роєнко Віктор Григорович двома платежами вніс 20782 грн. Народний депутат 2 і 3 скликань, перший секретар Черкаського обкому КПУ одночасно є позафракційним депутатом Черкаської обласної ради та акціонером молочного підприємства «ЛАКТАЛІС-УМАНЬ» За даними Вікіпедії Віктор Роєнко підтримує сепаратизм на Сході України.

Закусилова Лідія Олексіївна, пенсіонерка, перший секретар Вінницького обкому КПУ, головний редактор «Вінницької правди»  спромоглась допомогти рідній партії на – 15000 грн.

Тимошенко Микола Михайлович вніс 14550 грн. Головний комуніст Житомирщини одночасно є керівником Житомирського агротехнічного коледжу.

Також 4060 грн перерахувала екс-перший секретар Харківського обкому КПУ Александровська Алла Олександрівна. Пізніше, в червні цього року, пані Александровська була затримана правоохоронними органами по підозрі у вчиненні дій передбачених ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) і ст. 369 (дача хабара посадовій особі) КК України»

Алла Олександровська - одна з лідерів КПУ. Здає партії власні офіси в оренду

                                        Алла Олександровська – одна з лідерів КПУ. Здає партії власні офіси в оренду

 

 

 

Серед юридичних осіб спонсорів КПУ- виключно територіальні організації партії.

Найщедрішими обласними комітетами комуністів виявились Миколаїв  з внеском – 27,6 тис.грн,  Київ 27,9 тис.грнДніпропетровськ 23 тис.грн, Одеса 22,3 тис.грн.  Цікаво те, що названі обласні організації, окрім столиці, показали у своїх фінансових звітах  повні нулі як в доходах, так і видатках.

Також партія вказує надходження від господарської діяльності, зокрема це дивіденди, проценти, роялті – 20,47 грн. Хоча депозитні рахунки у партії відсутні, а характер роялті невідомий.

У КПУ відкрито три банківські рахунки в АТ “Ощадбанк” та ПАТ Держощадбанк”. На кінець звітного періоду  на рахунках партії розміщено 7258,02 грн.

 

Витрати партії

Загалом витрати на здійснення статутної діяльності за перші шість місяців цього року у КПУ складають 394 299,25 грн, з них:

136,9 тис.грн – матеріальні витрати та оплата послуг (здебільшого комунальні послуги)

102,6 тис.грн – заробітня плата (компенсаційні виплати при звільненні)

60,9 тис.грн – податки і збори

41,2 тис.грн – послуги зв’язку

27,9 тис.грн – утримання зареєстрованих структурних підрозділів

24,6 тис.грн  – оренда приміщення

9 тис.грн– соціальна допомога

Розмір платежів з рахунків політичної партії складають 384467,17 грн. Очевидно, що 10 тис.грн склав готівковий розрахунок.

В червні 2016 року також була сплачена грошова застава кандидата у народні депутати України  по 206 в.о. Кононовича Михайла розміром 14500 грн.

Працівників складу апарату КПУ вказує 51 особу, лише два з них в центральному апараті, 33 в районних організаціях. Розміри зарплат не вказані, вказані лише платежі по компенсації працівникам при звільненні. По сумі військового збору, який сплатила партія (15 грн), припускаємо розмір зарплат в апараті КПУ складає 1500 грн, що виглядає дуже малоймовірно. Проте і їх працівники, вочевидь, отримують готівкою на руки.

 

Регіональні організації

Партія має двадцять три територіальні організації зі статусом юридичної особи. Лише у шістнадцяти з них відкриті рахунки в банках.  Найбільш дієвими виявились харківські комуністи з 69 377 грн внесків, 36,7 тис.грн з них  – членські внески. Потім йдуть Черкаси з – 30528 грн  внесків і 8,9 тис.грн – членських. Загалом до категорії «живих» обкомів КПУ можна віднести наступні: Суми, Київ місто і область,  Полтава, Запоріжжя, Чернігів, Запоріжжя, Херсон, Закарпаття та Чернівці з 108-ма грн внесків на партрахунок.

 

Висновки

Попри заборону Комуністична партія України продовжує активно діяти. Жваве щоденне наповнення сайту партії, поїздки Петра Симоненка в ПАР, лобіювання російських інтересів в ПАРЄ говорять про системну роботу лідерів партії та їх плани ще нагадати про себе. Достатньо активна робота партії та неузгодженості у фінансових звітах говорять про серйозний обіг готівкових коштів в руках комуністів. Про джерела походження цієї готівки можна лише здогадуватись.