УКРАЇНСЬКЕ ОБ”ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП. І півріччя 2016 року
 1. Майно партії

Партія задекларувала нерухомого майна на праві користування вартістю 72 988 922,25 грн.. Реальна вартість є набагато вищою, оскільки по більшості майна інформація про балансову вартість відсутня, що є порушенням вимог законодавства. Партія Укроп була зареєстрована за адресою м. Київ, вул. Велика Васильківська, 28 кв.1. Фактичний офіс партії орендує у ПАТ «БУДІВЕЛЬНО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ГЛОБАЛ ЕСТЕЙТ». Офіс в Шевченківському районі площею 148,54 кв.м. по Володимирській 12 Укропу обходяться в 220 грн/ кв.м. Дана ціна є в рази нижчою за ціни на офіси на тій же Володимирській по 399 грн і 616 грн. Ця занижена ціна пояснюється тим, що центральний офіс Укропу переїхав у приміщення засновників партії.  Кінцевими бенефеціарами ГЛОБАЛ ЕСТЕЙТ є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Найдорожча нерухомість партії – офіс Укропу за адресою вул.. Воздвиженська,56.  Офіс 648,8 кв.м. партія орендує у ТОВ “Ю.ЕФ. КЕПІТАЛ ПАРТНЕРС УКРАЇНА” по 278 грн/кв.м. Хоча сусіднє приміщення по Воздвиженській 52/54 здається суттєво дорожче – по 375 грн/кв.м., а далі по вулиці по 400 грн. Кінцевими бенефеціарами орендодавця є два громадянина Кіпру. А сама кампанія, очевидно, є офшорною. Великий склад на 247,2 кв.м. по Молодогвардійській 20а в Києві Укроп орендує по 101,2 грн/кв.м.  у ПАТ «Торіус».

Офіси, яким користуються укропівці, надані фізичними особами в семи  містах (Ужгород, Львів, Івано-Франківськ, Миколаїв, Херсон, Хмельницький і Кропивницьк на Кіровоградщині). Варто відмітити, що чотири регіональних офісів партії, що перебувають на праві постійного користування, взагалі не оплачуються:

 1. Хмельницький – 63,9 кв.м. – орендодавець Павлюк Олена Юріївна – немає оплати оренди півроку
 2. Кіровоград – 85 кв.м. – орендодавець Руденко Ольга Володимирівна
 3. Вінниця – 184,3 кв.м. – власник Вінницька облрада – немає оплати оренди півроку
 4. Суми – 35,1 кв.м. – власник ПП «Торгівельний Центр «Київ».

Надання для партії безоплатних офісів можна вважати пільговими умовами, які мали б підпадати під поняття «спонсорство» визначене в пункт 2 ст.14 Закону України «Про політичні партії» та мали бути зазначені у відповідній графі Звіту.

Загалом на праві постійного користування партії Укроп перебуває вісімнадцять офісів та одне велике складське приміщення в Києві по Молодогвардійській 20а.

Власного рухомого майна Укроп  має на 1 896 942,9 грн. До нього відносяться чотири новеньких автомобіля:  – два Skoda Rapid Ambition 1,6 ціною по 404 тис.грн., два Фольксвагена Транспортера по 600 тис.грн. Всі автомобілі 2015 року випуску, а датою придбання чомусь вказаний вересень 2016.

 

 1. Гроші партії

З перше півріччя на рахунки Укропу всього надійшло 5 162 467,5 грн., серед них:

 • 2 396 тис. грн. – від фіз.осіб, при цьому членських внесків 471,7 тис. грн
 • на рахунки виборчих фондів 2 571 791,1 грн (фіз..особи – 1 416,8 тис.грн , юр. особи – 1 154,9 тис.грн).

Зокрема надходження партії за другий квартал майже в двадцять разів перевищує надходження за перший квартал,

Найбільші спонсори Укропу це

Радчук Віктор Михайловичдепутат Волинської облради. з внеском в 145 тис.грн. Колишній підприємець, а зараз директор департаменту ліквідаційних процедур ПАТ «Західінкомбанк» вніс на рахунок четверту частину свого минулорічного доходу.

Радчук Віктор Михайлович – депутат Волинської облради

Радчук Віктор Михайлович – депутат Волинської облради

Ласій Василь Юрійовичпредставник Тернопільського Укропу і директор ТОВ «Українське морозиво» вніс 145 тис.грн.

Шоломейчук Сергій Анатолійович – так само представник тернопільського Укропу. Підприємець синхронно з Ласійом вніс 145 тис.грн. 

Лимаренко Ігор Миколайович, який вніс 140  тис.грн. є помічником депутата Полтавської облради – укропівця Сергія Солов’я. Цікаво, що людина з аналогічним ім’ям є очільником однієї з районних організацій партії Народного Руху України та нещодавно рахувався безробітним.

Цибульський Андрій Іванович є депутатом Тернопільської облради. Молодий підприємець починав з Батьківщини молодої, потім був помічником у нардепа від БПП. Його внесок у партійну казну склав 135 тис.грн.

Леонтьєв Сергій Павлович – підприємець і депутат облради з Волині вніс на рахунок 130 тис.грн. Ця сума є десятою частиною доходу автоперевізника.

Поліщук Андрій Миколайович – представник хмельницького Укропу, засновник і директор кампанії “ЛЕО СТАРКОН” переказав партії 125 тис.грн.

Не публічний Сільчук Руслан Миколайович – вніс 110 тис.грн

Світ Андрій Олексійович – колишній адвокат з Хмельниччини вніс 110 тис.грн.

Борисенко Денис Валерійович, який в лютому вніс двома платежами 49,8 тис.грн. Колишній помічник запеклого українофоба Олега Царьова, нині член Політради, та депутат Київської облради від Укропу останнім своїм місцем роботи в 2014 році вказав держслужбу. Зараз пан Борисенко працює Головою Секретаріату на досить скромну зарплату. Тож невідомо чиї кошти він вніс на рахунок партії, оскільки декларація про його доходи відсутня.

Колишній кандидат в обласну і міські ради з Кременчука Білорус Вадим Васильович вніс 21,3 тис.грн. Другий за величиною спонсор партії – військовий пенсіонер без підприємницької діяльності. Цікаво, що людина з точно таким же ім’ям влітку 2015 року намагалась стати кандидатом в міськраду Кременчука від партії Самопоміч, але не склалось.

Припускаємо, що великі внески Укропу зроблені не власними грошима благодійників. Підтвердженням може слугувати вклад в 20 000 грн Ратушняка Андрія Мирославовича з містечка Борщів на Тернопільщині. Керуючий відділенням Приватбанку в невеличкому містечку на 11 тисяч осіб навряд би робив внесок мінімум вдвічі більший ніж власна зарплата.

Загалом укропівці з Волині, Тернопіля та Хмельницького стали найбільшими спонсорами власної партії в другому кварталі. Проте внески зроблені з різних регіонів в один день і схожість сум дають привід думати, що кошти благодійники клали по команді, а відповідно не свої.

Окремої уваги потребують внески на сім передвиборчих  рахунків Укропу. В цілому кандидатами в депутати було акумульовано 2,55 млн.грн. Ці внески здебільшого великими сумами були зроблені самими кандидатами або ж довіреними людьми партії.

Цікаво, що найбільше внесків на своєму рахунку акумулювала кандидат від Укропу в Дніпрі – Томчук Оксана – 1,5 млн.грн. Ці внески були зроблені рядом фізичних і юридичних осіб з Дніпра – вотчини Коломойського, Корбана, Філатова. А підприємець і молодіжний громадський діяч з Дніпра Сергій Рублевський 17 червня зробив вісімнадцять внесків по 15 000 грн.

Основний рахунок партії і 25 територіальних організацій відкриті в Приватбанку  Всі сім виборчих рахунків кандидатів в народні депутати так само були відкриті в банку Коломойського. На основному рахунку партії, на кінець ІІ-го кварталу було лише 7,08 тис.грн, що на тисячу менше ніж в першому кварталі та 307 тис.грн на семи виборчих рахунках партії.

По наявним звітам територіальних організацій підопічний Ігорю Палиці Луцьк можна вважати найбагатшим осередком в Укропі з 17-ма внесками на 207 тис.грн. Взагалі не було руху коштів в Чернівцях, Житомирі, Чернігові, Миколаєві, Черкасах, Хмельницькому, Львові, Луганській області, Дніпрі, Ужгороді, Тернополі. У всіх цих регіонах є місцеві депутати Укропу і відбувається політична діяльність. Очевидно витрати в даних областях відбуваються тіньовою готівкою

Фінансові зобов’язання партії Укроп перед своїми територіальними організаціями зменшились складають  145 тис.грн.

 

 1. Втрати партії

Загальна сума витрат партії Укроп в першому півріччі склали 5 445 332 ,79  грн.., що в дев’ять разів перевищує показники першого кварталу.

Основні постатейні витрати були наступні:

 • 2 264 тис.грн – витрачено з виборчих фондів кандидатів
 • 1 875 тис.грн. – оренда приміщень по всій країні
 • 456 тис.грн. – друк партійної газети у видавництві «Високий замок» м. Львів
 • 220,7 тис.грн – матеріальні витрати і оплата послуг
 • 142 тис.грн – проведення публічних заходів партією
 • 126,7 тис. грн. – зарплати
 • 75,5 тис.грн – сплачені податки і збори
 • 40 тис.грн. – повернення тер. організаціям запозичених коштів
 • 32 тис.грн – проведеня партійних конференцій і Зїздів
 • 28,3 тис.грн. – послуги зв’язку
 • 21,1 тис.грн – утримання регіональних відділень (Київ, Чернігів і Суми)

Основний зиск від видатків Укропу, отримали ФОПи і юр.особи по країні, що здають в оренду офіси місцевим .організаціям.

Щодо порушень в звітності, то Укроп платить, користується, але не звітує про наступні приміщення:

 • офіс по пр.-ту. Петра Григоренка, 3Б, кв. 132 м. Київ. Оплачено 35,5 тис.грн громадській організації за оренду в січні-квітні 2016 року;
 • офіс по вул. Герцена 10 у Хмельницькому. Оплачено 13,4 тис.грн облспоживспілці за оренду в січні-лютому 2016 року.

Працівників апарату в другому кварталі Укроп зазначає 49 осіб, дванадцять з яких працюють на національному рівні і 37 в обласних організаціях. Задекларовані зарплати коливаються від однієї до двох тисяч гривень в місяць, що малоймовірно для Києва У червні керівнику Секретаріату партії Денису Борисенку, підняли зарплатню до шести тисяч гривень в місяць. Охоронець в супермаркеті на Академмістечку отримує десь так само.

Варто сказати, що є ряд організацій Укропу, що вказують наявність персоналу, але не заплатили їм жодної гривні. Наприклад це в Запоріжжі, Сумах, Хмельницькому, Чернівцях. А Закарпаття вказали 56 осіб працівників по всій області, що схоже на правду, але жодних видатків на зарплату. Ця інформація не співпадає з національним звітом партії.

Керівник Секретаріату партії Денис Борисенко

                                        Керівник Секретаріату партії Денис Борисенко

7) Регіональні осередки

Укроп має представництво у 24 областях України та міську організацію в Києві. Здивувала Житомирська організація партії, що єдина в партії вказала тридцять дві підпорядковані територіальні організації зі статусом юридичної особи. Хоча про ці організації нічого не знає ні Мінюст, ні сама партія.

На місцевих виборах 2015 року партія отримала 1740 депутатів. Найбільш результативними видалась вотчина Коломойського, Корбана, Філатова – Дніпропетровська область  -374 депутати, далі вотчина протеже Коломойського – Ігоря Палиці – Волинь з 165-ма депутатами, потім Львів-124 депутата і Київ – 119 депутатів.