УКРАЇНСЬКЕ ОБ”ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП. ІІІ квартал 2016 року

Майно партії

 

Реєстрація партії збереглась за адресою м. Київ, вул.. Велика Васильківська, 28 кв.1, а фактично Укроп знаходиться на  Володимирській 12, оф.307.

В третьому кварталі партія задекларувала нерухомого майна на праві користування вартістю 12 862 146,43 грн, це на цілих 60 мільйонів менше ніж в другому кварталі. Таку різницю спричинила зменшення кількості задекларованих приміщень.

Реальна вартість офісів є дещо вищою, оскільки по одному з офісів відсутня інформація про балансову вартість, що є порушенням вимог законодавства. Проте варто зазначити, що Укроп цього разу надав значно більше інформації по балансовій вартості в порівнянні з другим кварталом

В третьому кварталі в Укропі суттєво зменшилась кількість орендованих офісів, в основному за рахунок регіонів. З вісімнадцяти в другому кварталі збереглись десять регіональних офісів, два київських і одне складське приміщення. При цьому за третій квартал з’явилось три нових офіси – два в Хмельницькому та один в Києві.

Серед нежитлових приміщень на постійному користуванні у партії в
Києві є два офіси 76 кв.м по вул. Панківській 3 та київський офіс партії від ПАТ «БУДІВЕЛЬНО-ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ГЛОБАЛ ЕСТЕЙТ». Цей офіс в Шевченківському районі площею 148,54 кв.м. по Володимирській 12 Укропу обходиться в 220 грн/ кв.м. Дана ціна є в рази нижчою за ціни на офіси на тій же Володимирській по 391 грн і 474 грн. Ця занижена ціна пояснюється тим, що центральний офіс Укропу знаходиться у приміщенні засновників партії.  Кінцевими бенефеціарами ГЛОБАЛ ЕСТЕЙТ є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Проте жодних спонсорських внесків партія не зазначила.

В третьому кварталі Укроп користувався такими «безкоштовними» офісами::

 1. Вінниця – 184,3 кв.м. – власник Вінницька облрада – немає оплати оренди дев’ять місяців.
 2. Запоріжжя – 106,4 кв.м. – ФОП Мегедюк Лідія Денисівна
 3. м. Київ, вул. Панківська, 3 – площею73 кв.м, орендодавець ФОП Недашківська Валентина Миколаївна

 

Надання для партії безоплатних офісів можна вважати пільговими умовами, які мали б підпадати під поняття «спонсорство» визначене в пункт 2 ст.14 Закону України «Про політичні партії» та мали бути зазначені у відповідній графі Звіту.

Єдиним власним рухомим майном Укропу залишаються чотири автомобілі (два Skoda Rapid Ambition 1,6; два Фольксвагена Транспортера) придбані в 2015 році  з балансовою вартістю 1 757 168,16 грн. Хоча за дивних обставин партія півроку вказувала, що купувала  ці авто в 2016 році

Гроші партії

Основні спонсори партії з числа фізичних осіб

Основні спонсори партії з числа фізичних осіб

За третій квартал на рахунки Укропу всього надійшло 3 524 921,34 грн., що дещо менше ніж в другому кварталі. Ця сума складається з::

 • 1 298,3 тис.грн. – від фіз.осіб, при цьому членських внесків 147,8 тис.грн (в 2,5 разів менше ніж в ІІ-му кварталі);
 • 1 026,7 тис.грн – від юридичних осіб
 • 1,2 млн.грн на рахунки виборчих фондів (фіз..особи – 980,5 тис.грн , юр. особи – 219,5 тис.грн).

Також зазначені інші види доходів в розмірі 29 тис.грн.

 

Найбільші спонсори Укропу в третьому кварталі це

Йовдій Дмитро Васильович, київський адвокат , власник юридичної кампанії ТОВ “ЮНК ПАРТНЕРС” і голова хмельницької обласної парторганізації вніс на рідну партію 400 тис.грн.

 

Йовдій Дмитро Васильович

Йовдій Дмитро Васильович

Тихонський Юрій Іванович, власник молодого авторемонтного підприємства в м. Бровари ТзОВ “ІСКРА-ЕЛЕКТРИК” вніс – 149,9 тис.грн.

Ласій Василь Юрійович – представник Тернопільського Укропу і директор ТОВ «Українське морозиво» вніс 107,8 тис.грн.

Дрей Галина Іванівна, підприємець і засновник двох юридичних осіб орієнтованих на друк книг, зареєстрована в Макіївці, Донецької області внесла – 100 тис.грн

Не публічна Рой Наталія Миколаївна з Запоріжжя внесла 60 тис.грн

Шкрабатовський Дмитро Олександрович з Києва  вніс  49,5 тис.грн. Керівник двох громадських організацій та колишній кандидат в Київраду не забуває підтримувати рідну партію.

Член Президії політради Укропу Сіманський Дмитро Альбертович  з Києва вніс – 49,5 тис.грн

Брати Буніни підприємці з Запоріжжя Анатолій та Михайло на двох внесли в партію  80 тис.грн

Кривенко Тарас Олександрович член контрольно-ревізійної комісі Укропу з Василькова, Київської обл.,  і декілька років тимчасово безробітний вніс – 34,9 тис.грн

Непублічна Пичак Наталія Миколаївна  з  Запоріжжя – внесла 38 тис.грн

Цікаво, що поповнення основного партійного рахунку на 1,3 млн.грн відбулось всього лише 26-ма внесками. Це великі внески здебільшого з Києва і Запоріжжя. Незрозуміло що саме із внесків фіз. осіб Укропу вважати членським, оскільки всі зроблені внески позначаються як благодійні, а мінімальний внесок складає 8000 грн.

Цікавими є ряд передвиборчих внесків зокрема на користь Томчук Оксани з Дніпропетровська. Ще рік тому безробітний, тепер єдиний в липні спонсор кандитаки Чуб Олександр Сергійович зробив в один день вісім внесків по  15 тис.грн.

Кандидат по 85 в.о. Шевченко Олександр Леонідович був єдиним спонсором своєї успішної передвиборчої кампанії, внісши за декілька днів 502 тис.грн. Очевидно курорт Буковель, яким нардеп керував два роки тому, досі допомагає пану Олександру серйозно вкладатись в свої кампанії. Решта кандидатів-укропівців  були більш скромнішими у витратах на власні кампанії.

 

Серед юридичних осіб єдиними спонсорами Укропа є:

 • Громадська організація “Нова інформаційна свідомість і безпека” , м. Харків з внеском в 500 тис.грн. Одним із засновників ГО є харківський адвокат Михайло Загребельний.
 • Сумська товарна біржа «Суми Агро Пром Біржа», зробила три внески на загальну суму 497,6 тис.грн. Її засновник Владислав Луговий одночасно є головою сумської облорганізації Укропу.
struktura-ukropu

Структура доходів партії

По наявним звітам територіальних організацій підопічна Ігорю Палиці Волинь можна вважати найбагатшим осередком в Укропі за рахунок внесених в третьому кварталі 140,8 тис.грн. Взагалі не було надходжень коштів в Донецькій області, Закарпатті, Кіровограді,  Луганській області, Львові, Миколаєві, Тернополі, Хмельницькому.

У більшості з цих регіонів є місцеві депутати Укропу і відбувається політична діяльність. Очевидно витрати в даних областях відбуваються тіньовою готівкою

Партія і 24 територіальних організацій продовжують користуватись рахунками відкритими в Приватбанку. Чомусь свій банківський рахунок закрила Донецька обласна організація. Всі сім виборчих рахунків кандидатів в народні депутати так само були відкриті в банку Коломойського. На основному рахунку партії, на кінець ІІІ-го кварталу розміщалось 41,5 тис.грн.

Фінансові зобов’язання партії Укроп складають  145 тис.грн.  Це борги перед обласними організаціями в Тернополі, Миколаєві і Житомирі.

 

Рухоме майно

screenshot_4

Витрати партії

Загальна сума витрат партії Укроп в 3-му кварталі вказана 3 780 003,23  грн.., що дещо перевищує величину надходжень за даний період. .

Основні постатейні витрати були такі:

 • 1 489,4 тис.грн – витрачено з виборчих фондів кандидатів
 • 556,2 тис.грн. – оренда приміщень по всій країні
 • 826,2 тис.грн. – видавнича діяльність
 • 264,6 тис.грн – матеріальні витрати і оплата послуг
 • 119,5 – проведення Зїздів та партійних конференцій
 • 110,5 тис. грн. – зарплати
 • 56 тис.грн. – повернення тер. організаціям запозичених коштів
 • 60,9 тис.грн – сплачені податки і збори
 • 35,4 тис.грн. – послуги зв’язку
 • 40 тис.грн – утримання регіональних відділень (Київ і Суми)
 • 220,3 тис.грн – інші витрати

 

Щодо порушень в звітності, то Укроп платить, користується, але не вказує у звітності приміщення в таких містах:

 • Тернопіль – орендодавець «ПП ІМІКА»
 • Запоріжжя – орендодавець ТОВ “МЮФ ЯРОСЛАВ ГРИШИН ТА ПАРТНЕРИ”
 • Київ – орендодавець ГО “АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ КРЕДИТНО-СПОЖИВЧОГО

ПАРТНЕРСТВА”

 • Черкаси – орендодавець ТОВ “СЕРВIС 2011

 

Працівників апарату в другому кварталі Укроп зазначає 35 осіб, дванадцять з яких працюють на національному рівні і 23 в обласних організаціях. Кількість регіональних штатів партії зменшилась на чотирнадцять осіб, а центрального апарату не змінилась взагалі. При цьому витрати на зарплату в третьому кварталі, в порівнянні з другим кварталом, збільшились вдвічі. Задекларовані зарплати здебільшого сягають двох тисяч гривень в місяць, що є явно недостатнім для Києва У вересні керівнику Секретаріату партії Денису Борисенку, який був помічником українофоба-Олега Царьова, вдвічі підняли зарплатню до дванадцяти тисяч гривень в місяць.

Допомога територіальним організаціям партій стосувалась лише Київської обласної організації,

 

 

 Регіональні осередки

Як і раніше Укроп має представництво у 24 областях України та міську організацію в Києві. Жодна з обласних організацій не вказала підпорядкованих місцевих організацій.